مشخصات باطري

1-ظرفيت باطري: مقدار برق ذخيره شده در باطري بر حسب آمپرساعت را ظرفيت باطري گويند.

برقی که باتری می‌تواند به مدت 20 ساعت تامین کند را ظرفیت باتری گویند. مثلاً وقتی می‌گوییم ظرفیت یک باتری 44 آمپر ساعت است، در صورتی که این باتری کاملا پر باشد می‌تواند 2/2 آمپر را به مدت 20 ساعت، تامین کند.

2-ظرفیت ذخیره: ظرفیت ذخیره باتری تعداد دقایقی است که باتری می‌تواند 25 آمپر برق را در دمای 25 درجه سانتیگراد و ولتاژ نهایی 10 ولت تامین کند. با استفاده از این پارامتر می توان نشان داد که هر گاه سیستم شارژ کار نکند (مثلا دینام از کار بیفتد)، باتری تا چه مدت می‌تواند برق مورد نیاز اتومبیل را تامین کند. معمولاً ظرفیت ذخیره یک باتری 44 آمپر ساعت، 60 دقیقه است.

 

  3-جریان موتور گردانی سرد CCA) : این پارامتر، عملکرد باتری را در خروج جریان برق بالا در دمای پائین، نشان می‌دهد. اين عدد، نشان‌دهنده توانايي باتري براي كار در شرايط سرد مي‌باشد و برابر مقدار آمپري است كه يك باتري در دماي صفر درجه فارنهايت (18- درجه سانتيگراد) مي‌تواند از خود خارج كند بدون اينكه ولتاژ باتري كمتر از 2/7 ولت شود.  جریان موتورگرداني 170 آمپر به معنای آن است که باتری در دمای 18- درجه سانتیگراد، این مقدار جریان را به مدت یک دقیقه تامین می کند و پس از آن ولتاژ هر خانه باتری به 4/1 ولت کاهش می یابد.

 

Jshopping Last Products

جستجو در سایت

ورود اعضا

Back to Top

Template Design:Dima Group