انواع باتری سربي-اسيدي

از لحاظ نياز به نگهداري باطري‌هاي سربي اسيدي به دو دسته تقسيم مي‌شوند

الف) باتری‌های معمولی یا اسید شارژ

ب) باتری های سیلد یا بدون نیاز به نگهداری

باطري‌هاي اسيدي معمولي: باطري‌هائي هستند كه داراي درپوش خانه‌هاي باطري بوده و نياز به كنترل سطح الكتروليت دارند. باطري بدون نياز به نگهداري، باطري‌هاي اتمي يا سيلد يا باطري‌هاي بسته و عمري هستند. اين باطري‌ها فاقد درپوش خانه‌هاي باطري هستند.

 

باتری های سیلد یا بدون نیاز به نگهداری

نام دیگر این دسته از باتری‌ها بدون نیاز به نگهداری (MF) است. باتری سیلد که در ایران به نام باتری اتمی نيز معروف است، باتری پلمب شده‌ای است که به جای داشتن شش درپوش جدا از هم، دارای یک درپوش یکپارچه می‌باشد و به دلیل جنس خاص صفحات آن، به گونه‌ای طراحی شده که نیاز به نگهداری و افزودن آب مقطر ندارد.

ویژگی ظاهری باطری‌های اتمی نداشتن پیچ برای افزدن اسید می‌باشد. در این باتری‌ها توري صفحات مثبت و منفي از جنس آلياژ سرب- کلسیم ، یا سرب-کلسیم- سیلور می‌باشد. نوع سرب کلسیم آن بهترین نوع باتری‌های اتمی می‌باشد. این باتری ها ویژه مناطق سردسیر بوده و در مناطق گرمسیر كارايي  كمتري دارند.

باتری‌های اتمی، مقدار خیلی کمی گاز در فرآیند شارژ از خود تولید می‌کنند و در نتیجه میزان کاهش آب در این نوع از باتری ها خیلی کم و پایین است. آب را نمی توان به این باتری ها اضافه کرد.

 

باطري‌هاي جديدتر

امروزه نوع جديدي از باطري‌هاي سربي اسيدي در خودروها مورد استفاده قرار گرفته است. در اين نوع باطري‌ها صفحات مثبت و منفي و عايق به دور هم پيچيده شده‌ و درون خانه‌هاي استوانه‌اي قرار مي‌گيرند. ضخامت صفحات مثبت و منفي اين‌گونه‌باطري‌ها كمتر از باطري‌هاي معمولي است و داراي مزاياي زير مي‌باشند:

سرعت واكنش‌هاي شيميائي آنها بيشتر است.

مقاومت داخلي آنها كمتر است.

ولتاژ دشارژ آنها ثابت است.

عمر آنها بيشتر از باطري‌هاي معمولي بوده و به مراقبت كمتري نياز دارند.

 

             

 

شكل(3-7) باطري‌هاي جديد مورد استفاده در خودرو

باطری های قلیایی

باتری قلیائی، تخلیه و پر شدن را بهترتحمل می‌کند و می‌توانیم به مدت طولانی از آن استفاده نکنیم و مجدد مورد استفاده قرار دهيم. باتری قلیایی به حداقل نگهداری نیاز دارند و در برابر استفاده نادرست، مثلاً تخلیه شدید یا پر کردن بیش از حد مقاوم است.

باتری‌های قلیایی معایبی هم دارند، از جمله اینکه باتری‌های قلیایی خیلی حجیم‌اند، و از باتری سرب-اسیدی معادل گرانترند. در خودروها معمولاً نوعي از باطري‌هاي قليائي به نام باتری‌های قلیایی نیکل-کادمیمی استفاده مي‌شود، زیرا نوع دیگر این باتری‌ها، یعنی باتری‌های نیکل- آهنی برای کار روی خودرو چندان مناسب نیستند.

 

Jshopping Last Products

جستجو در سایت

ورود اعضا

Back to Top

Template Design:Dima Group