هواگيري سيستم خنك‌كننده

اگر مایع خنک‌کننده نياز به تعویض داشته باشد پس از تعويض باید عمل هواگیری انجام گیرد. چنانچه در سیستم خنک‌کننده موتور هوا وجود داشته باشد عمل خنک‌کاری به خوبی انجام نشده و خسارات زيادي به موتور وارد مي‌شود.

از دلایل تعویض آب رادیاتور می‌توان به تعویض دوره‌ای آن یا کم شدن آب رادیاتور به دلیل نشتی موجود در اتصالات سیستم خنک‌کننده، اشاره كرد. چنانچه بيش از يك ليتر از مايع خنك‌كننده موتور كم شود سيستم به هواگيري مجدد نياز دارد.

اگر بخواهيم يك دستورالعمل كلي براي هواگيري سيستم‌هاي خنك‌كننده موتور ارائه دهيم آنها را به دو دسته مدارباز و مداربسته تقسيم مي‌كنيم:

1-سيستم خنك‌كاري مدارباز: سيستمي است كه در آن مخزن انبساط در هشار محيط قرار دارد.  در سيستم مدارباز مخزن ذخيره جدا از رادياتور بوده و توسط شيلنگ به زير درب رادياتور متصل است. مانند سيستم خنك‌كاري پرايد.

 براي هواگيري اين سيستم ابتدا درب رادياتور،  پيچ‌هاي هواگيري موتور(در صورت وجود) و پيچ هواگيري بالاي رادياتور را باز كرده سپس از محل درب رادياتور مايع خنك‌كننده را اضافه مي‌كنيم تا از محل پيچ‌هاي هواگيري آب بدون هوا خارج شود در اين حالت پيچ‌هاي هواگيري رابسته، رادياتور را كاملاً پر مي‌كنيم. مخزن ذخيره را نيز تا محل نشانه‌گذاري شده پر گردد. براي اطمينان بيشتر مي‌توانيم چند لحظه موتور را روشن كرده و مجدداً عمل هواگيري را انجام ‌دهيم.  

 

شكل(5-16): هواگيري سيستم خنك‌كاري مدارباز

 

2-سيستم خنك‌كاري مداربسته: سيستمي است كه مخزن ذخيره در فشار سيستم  خنك‌كاري قرار دارد و هم‌فشار است مانند پژو 405 و پژو 206. لازم به توضيح است كه موتور پژو  405 مخزن ذخيره مستقل نداشته و به صورت يكپارچه با رادياتور است.

براي هواگيري اين سيستم دقيقاً مانند سيستم مدار باز عمل كرده با اين تفاوت كه رادياتور يا مخزن ذخيره را كاملاً پر نمي‌كنيم بلكه تا محل نشانه‌گذاري شده پر مي‌شود وجود مقداري هوا بالاي مخزن براي عملكرد صحيح اين سيستم لازم است.

براي اين كار ابتدا درب رادياتور و پيچ‌هاي هواگيري را باز كرده و مايع خنك‌كننده را اضافه مي‌كنيم تا مايع بدون هوا از محل پيچ‌ها خارج شود سپس پيچ‌هاي هواگيري را بسته و رادياتور را تا محل نشانه‌گذاري شده پر كرده و درب آن را مي‌بنديم.

 منبع:سرویس و نگهداری خودرو داریوش روشنی

Jshopping Last Products

جستجو در سایت

ورود اعضا

Back to Top

Template Design:Dima Group